Odwiedź nas na facebooku Dębowa 3, Dobra Szczecińska Zadzwoń: 91 311 22 28

Likwidacja zmarszczek mimicznych twarzy – kwas hialuronowy

1000 zł
czas zabiegu ok. 30 min.
brak absencji

Cel
Wypełniacze są stosowane w celu korekcji bruzd i zmarszczek twarzy, wypełniania fałdów nosowo-wargowych, powiększania ust, powiększenia okolic kości jarzmowych, dodania objętości tkankom twarzy. Są to preparaty pochodzenia biologicznego. Podawane są w formie zastrzyków śródskórnych lub podskórnych.

Restylane, Restylane Touch, Lipp, Perlane są preparatami kwasu hialuronowego, pochodzenia nie zwierzęcego. Mają zastosowanie w przypadku modelowania konturów twarzy (np. policzków i podbródka), korekcji głębokich fałdów oraz do powiększania objętości warg i likwidacji zmarszczek twarzy.

Różnica między tymi preparatami polega na rozmiarze cząsteczek żelu. Każdy z preparatów jest wstrzykiwany na inną głębokość, by uzyskać pożądany efekt. Wielkość cząsteczek żelu jest dostosowana do struktury tkanki danej warstwy skóry, w zależności od zaplanowanej głębokości wstrzyknięcia. Efekt wypełnienia utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy.

Zabieg
Polega na dokładnym wstrzyknięciu preparatu przy pomocy bardzo cienkiej igły w miejsce wcześniej ustalone. Żel powiększa naturalną objętość tkanki i wygładza zmarszczkę. Zabieg trwa przeciętnie około 30 minut. Można go wykonać, na życzenie pacjenta, w znieczuleniu miejscowym kremem „Emla”. W przypadku powiększania ust stosuje się znieczulenie nerwów podoczodołowych i bródkowych lub krem.

Po zabiegu
Miejsce wstrzyknięcia pokrywa się maścią z zawartością antybiotyków. W ciągu kilku pierwszych dni należy przemywać twarz delikatnymi środkami myjącymi. Może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, a nawet niewielki ból w miejscu wstrzyknięcia, który mija po 2-3 dniach, a po iniekcji w wargi – najdalej w ciągu 7 dni.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Przeczytaj politykę wykorzystywania plików cookies w naszych serwisach.