Odwiedź nas na facebooku Dębowa 3, Dobra Szczecińska Zadzwoń: 91 311 22 28

Lifting ramion

10 000 zł
pobyt w klinice: 1 dzień - 300 zł
absencja do 14 dni

Cel
Celem tej operacji jest usunięcie nadmiaru skóry na przyśrodkowej części ramienia wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg ten może być wykonany na dwa sposoby. Pierwsza metoda polega na wcześniejszym odsysaniu tkanki tłuszczowej i wycięciu nadmiaru skóry. Druga możliwość to chirurgiczne wycięcie nadmiaru skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową.

Przebieg zabiegu
Podczas tej operacji wykonuje się cięcie skóry w pasze w linii pionowej oraz wzdłuż przyśrodkowej części ramienia celem redukcji nadmiernej ilości skóry wraz z tkanką tłuszczową, jeśli nie została wcześniej odessana. Blizna pozostaje na przyśrodkowej stronie ramienia i w dole pachowym.

Przebieg pooperacyjny.
Opatrunki utrzymuje się do 10 dni, szwy usuwa się po 9 – 10 dniach. Opatrunek wykonuje się z bandaża elastycznego. W tym okresie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej, w początkowym okresie (4 tygodnie) wskazane jest częste unoszenie kończyn górnych celem ułatwienia drenażu limfy. Po operacji może dojść do powstania uczucia obrzęku i napięcia w miejscu operowanym. Prawidłowy wygląd ramion pojawia się po 2 tygodniach, ostateczny efekt widoczny jest po 1 miesiącu.

Możliwe powikłania
Powikłania są rzadkie, czasami obserwuje się wystąpienie niewielkiego krwiaka lub jeszcze rzadziej infekcji wymagającej leczenia antybiotykiem.

Znieczulenie
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, czas trwania operacji – 2 godziny.

Warunki przeprowadzenia zabiegu
Konieczny jest ogólny dobry stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych. Przeciwwskazaniami są: niedokrwistość, skazy krwotoczne, nieuregulowane nadciśnienie, cukrzyca, stany zapalne operowanej okolicy.

Czas pozostawania w Klinice/Absencja
Czas pozostawania w Klinice to 1 dzień. Absencja wynosi od 1 do 2 tygodni.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Przeczytaj politykę wykorzystywania plików cookies w naszych serwisach.