Odwiedź nas na facebooku Dębowa 3, Dobra Szczecińska Zadzwoń: 91 311 22 28

Korekcja odstających małżowin usznych

4500 zł
pobyt w klinice: 1 dzień - 300 zł
absencja do 10 dni

Cel
Zabieg korekcyjny uszu ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez ustawienie małżowiny usznej i ewentualne wymodelowanie niewykształconych elementów chrząstki.

Przebieg zabiegu
Zabieg polega na zmniejszeniu kąta ustawienia małżowiny usznej w stosunku do czaszki oraz odtworzeniu jej prawidłowego rysunku anatomicznego. Z cięcia za małżowiną usuwa się nadmiar skóry, chrząstkę odpowiednio modeluje i mocuje we właściwym położeniu. Czasami konieczne jest wycięcie fragmentu chrząstki. Skórę zamyka się cienkimi szwami. Zabieg trwa do godziny.

Przebieg pooperacyjny
Szwy pooperacyjne zdejmowane są w siódmej dobie po zabiegu. Przez kilka tygodni należy chronić uszy przed urazami oraz narażeniem na wysoką i niską temperaturę otoczenia. Przez minimum 6 tygodni należy sypiać w opasce na głowie, co ma na celu zabezpieczenie przed przypadkowym urazem małżowin usznych podczas snu.

Możliwe powikłania
Sporadycznie po zabiegu mogą wystąpić powikłania takie jak: krwawienie, infekcja i powstanie blizny przerostowej, która może wymagać przeprowadzenia ponownego zabiegu operacyjnego.

Znieczulenie
Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Warunki przeprowadzenia operacji
Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, prawidłowe wyniki podstawowych badań laboratoryjnych.
Przeciwwskazania do zabiegu to: zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, stany zapalne operowanej okolicy.

Czas pozostawania w klinice/Absencja
Nie ma konieczności pozostawania w klinice. Absencja wynosi zwykle 7 do 10 dni.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Przeczytaj politykę wykorzystywania plików cookies w naszych serwisach.